VÝMĚNA STARÉHO AUDIO SYSTÉMU ZA NOVÝ

bytovkaZadání:

Investorem a zadavatelem byla velká obytná jednotka, s požadavkem na výměnu současného audio systému za kvalitní a plně funkční audio a video systém. Instalací chtěli ušetřit alespoň 50% času a propojit všechny vnější jednotky, které jsou od jejich obrazovek vzdáleny přibližně 300m. Uživatelů v obytné jednotce je v současnosti 150 a připravuje se nástavba.

Řešení:

Pomocí vybrané technologie, která dovoluje propojení až 240 uživatelů a dvojvodičového kabelu včetně napájení umožňuje velmi jednoduchou a rychlou montáž systémů, od domovní řadové zástavby, přes apartmány až k obytným zónám. Vybraný systém umožňuje propojení až do vzdálenosti 350m, a s použitím zesilovače signálu je možné realizovat systémy, kde je možný přenos signálu mezi vnějšími jednotkami a monitory až do vzdálenosti 600 metrů.
 

comelitFunkčnost systému je zaručena s každým kabelem, je tedy ideální při rekonstrukcích, díky možnosti využití staré kabeláže. S pomocí vybraného systému je možné oboustranně komunikovat až s osmi audio nebo video zařízeními, a to bez omezení hlavních nebo vedlejších vstupů. Také mohou být sestaveny systémy s neomezeným počtem hlavních a sekundárních vstupů nebo i vrátnicový centrál. Systém je vyvinut tak, aby bylo možné do něj přidávat i externí barevné kamery. S technologií tohoto systému může být venkovní audio jednotka nahrazena video jednotkou a vnitřní jednotka hovorová vyměněna za monitor.
Jednoduchost a mnohostrannost, kterou systém disponuje, se prokazuje i způsobem montáže jednotlivých komponentů. Napájecí zdroje zabírají spolu jen 12 TE a mohou být montované do běžného bytového rozvaděče. Za několik sekund je jediná osoba schopna naprogramovat hovorové jednotky, obrazovky i klávesnice, nastavením příslušného kóde na DIP přepínačích. Do systému patří i sběrnicový rozbočovač signálu se 4 výstupy, který je určen i pro komplexní zařízení, jako např. bytové domy nebo obytné zóny.

Kabeláž:

ftp

Systém funguje bezchybně s libovolným typem kabelu: speciální kabel výrobce, dvoužilový kabel, zkroucený a stíněný kabel, dvojlinka. Systém je proto vhodný při rekonstrukcích, protože může být použit i původní kabel, bez výměny za nový. Venkovní a vnitřní audio jednotky se dají jednoduše vyměnit za video a vznikne požadovaný nový audio - video systém. Připojení přístrojů je bezpólové. 

Přínos:

Zadavatel je s výsledným audio a video systémem velice spokojený, obsahuje všechny na začátku požadované funkce, designově se k bytové jednotce velmi hodí, instalace proběhla jednoduše a rychle bez jakýchkoliv problémů ze strany zadavatele i montážní společnosti.