DELL

dellSpolečnost Dell vznikla v roce 1984, kdy ve věku 19 let Michael Dell založil novou počítačovou firmu pod názvem PC Limited a začal věnovat svůj čas růstu podnikání v této oblasti. V roce 1985 navrhl a postavil první počítačový systém a v roce 1987 otevřel první mezinárodní pobočku ve Spojeném království. Postupně se přejmenovala na Dell Computer Corporation a používá nově získaný kapitál na rozšíření své produktové nabídky a globální přítomnost. O slabé čtyři roky později Dell dokončil svou první veřejnou nabídku a jeho tržní kapitalizace rostla z původních 1 000 dolarů až k 85 000 000 dolarům. Postupně se Dell připojil k mobilní výpočetní revoluci se svým prvním notebookem, 316 LT. Otevřel výrobní centrum v irském Limericku, které lépe slouží zákazníkům v Evropě, na Středním východě a v Africe.

V roce 1991 patřil mezi pět největších výrobců počítačů na světě. Společnost začala sahat do nového nevyužitého trhu - síť serverů a debutoval na seznamu Fortune 500. Michael se stal nejmladším generálním ředitelem, který vede společnost. Otevřel nové pobočky v Austrálii a Japonsku. Svět je však stále menší, a Dell rychle rozšiřuje své globální operace. V roce 1996 spustil Dell.com a generuje 1 milion dolarů na tržbách za den pouze šest měsíců poté, co se spustil web. Otevírá první Asia - Pacific zákaznické centrum v Penangu, Malajsie a druhé výrobní centrum v Texasu, čímž dosáhl nejnižší úrovně zásob v odvětví 15 dní. V roce 1998 otevřel centrum pro integrovaný prodej, výrobu a podporu v Xiamen, Čína a výrobní závody v Irsku, Brazílii a ve Spojených státech. Do konce roku 1999 se zařadil jako číslo 1 v počítačích v USA, číslo 1 na celém světě v počítačích pro velké a střední podniky a číslo 1 na celém světě pro pracovní stanice zásilek. Začal pracovat s podporou online eSupport - online nástroj, který usnadňuje a poskytuje technickou podporu prostřednictvím internetu.

V roce 2009 Dell vstoupil na trh se smartphone Mini 3i z produkce China Mobile. Zákazníci označují servery x86, firemní notebooky a počítače jako nejlepší na trhu. V roce 2010 jmenoval Newsweek společnost jako nejzelenější společnost v Americe.

Za více než 28 let lidé všude na světě používají technologii společnosti pro realizování svých snů. Zákazníci věří dodávaným technologickým řešením, pomáhají jim dosáhnout více, ať už je to doma, v práci, ve škole či kdekoli jinde.

Společnost TSS Group distribuuje z portfolia značky Dell videoservery.