MONITORING STADIONU

Nahrazení 95 analogových kamer jednou IP kamerou

 

Zadání:

tribunaDůsledný monitoring fotbalového stadionu při snížení nákladů na montáž a instalaci a neuhnutí kvalitou systému ani výkonem. 
S podobným zadáním se v dnešní době setkáváme velmi často – obzvlášť v tak rychle se rozvíjejícím oboru, jako jsou kamerové a monitorovací systémy. Necháme-li promluvit zkušenosti bezpečnostních složek spolupracujících při velkých akcích s organizátory, vždy se setkáváme s podobně znějícím názorem: „Nevyplatí se šetřit na monitorovacích zařízeních, ale především na jejich počtu! Tedy na montážních pracích a veškerém instalačním materiálu.“

Požadavky zadavatele - fotbalový stadion:

  • snímat problémové sektory
  • zachytit problémovou situaci a identifikovat pachatele
  • nepřerušit monitoring daného sektoru při sledování záznamu
  • detailní snímek a záznam pachatele při přestupku

Řešení:

zoomKdyž i naši technici stáli před úkolem – udržet pod kontrolou dav čítající několik tisíc fanoušků, bylo testování 16 a 30 megapixelové kamery na stadionu (a to rovnou na utkání domácích s Brnem) tou pravou zkouškou.

Vzhledem ke schopnosti jedné 30 MPx kamery nahradit až 95 analogových kamer, se náklady na monitoring a především instalaci snížily na minimum, zároveň byl dodržen požadavek na jednoduchou okamžitou identifikaci podezřelých osob či chování davu. Profesionální megapixelové kamery značky Avigilon jsou schopné snímat celé tribuny i z velké vzdálenosti, aniž by byla narušena kvalita obrazu. Kamery ve spojení s profesionálním a pro obsluhu přívětivým softwarem umožnují rychlé dohledání výtržníků ještě v průběhu utkání a připravit materiál pro Policii ČR.

I pro schopnost využití digitálního zoomu a několikanásobného přidání pohledu kamery do zobrazovací části systému bez ztráty nahrávání celého obrazu je Avigilon vyhledáván nejen pro monitorování davů na sportovních a kulturních akcích, ale také pro střežení parkovišť a jiných veřejných objektů.

U kamer jistě oceníte možnost rozšířit standardní tříletou záruku až na pět let, přičemž každý rok záruky navíc je za pouhých 10% z ceny kamery. Při závadě zákazník oznámí závadu přímo zastoupení Avigilonu v ČR a dostává náhradní kus, plus předem placenou dopravu na vadnou kameru.