Nová technologie pro měření teploty lidského těla

Rok 2020 se do paměti lidstva neodmyslitelně zapíše jako rok boje s onemocněním COVID-19. Do dnešních dní se touto nemocí nakazilo po celém světě mnoho osob a mnoho jí bohužel i podlehlo. Ani evropský kontinent není výjimkou a o vážnosti situace hovoří i opatření přijímaná vládami postižených zemí.

Společnost Dahua Technology se velmi brzy zapojila do spolupráce na realizaci preventivních opatření v Asii a k celosvětovému úsilí minimalizovat dopad výskytu nového koronaviru na lidstvo. Speciální řešení od Dahua bylo nejprve nasazeno v nejvíce zasažených oblastech kolem města Wu-chan a později i na tisících lokalit v Číně i mimo ni.

Řešení měření tělesné teploty technologií Dahua

Tato technologie je vhodná pro komplexy a instituce s větším pohybem osob jako jsou například administrativní budovy, banky, nákupní centra, nádraží, letiště, školy nebo nemocnice. Toto řešení především významně přispívá k prevenci šíření onemocnění díky rychlému bezkontaktnímu měření tělesné teploty. Systém například aktuálně využívá Uherskohradišťská nemocnice při kontrole pacientů přicházejících do jejího areálu.

Pro lepší představu si uveďme modelový příklad. Standardní měření teploty jedné osoby zabere přibližně 3 sekundy a ke změření teploty u 5000 osob bychom tedy teoreticky potřebovali zhruba 4,2 hodiny. Ve srovnání s tím dokáže technologie Dahua změřit 3 osoby za sekundu, v našem případě tedy pro změření teploty u 5000 osob potřebujeme "pouze" 30 minut. Díky tomu se výrazně snižuje nežádoucí shlukování většího počtu osob při čekání na kontrolní měření teploty.

Hlavní výhody:

  • Přesnost měření s odchylkou ±0,3 °C
  • Možnost použití v úzkých prostorách (vchody, východy apod.), ale i ve velkých prostorách (letiště, železniční stanice apod.)
  • Bezpečné měření teploty bez blízkého kontaktu měřené a měřící osoby
  • Široké pokrytí a detekce více osob
  • Snadné použití a nasazení
  • Alarm při detekci zvýšené teploty
  • Zpětné sledování záznamu, analýza apod.

Řešení pro hromadné měření tělesné teploty osob je postaveno na použití kombinace speciální průmyslové kamery a referenčního teplotního bodu. Získaný záznam se ukládá na záznamové zařízení s pevným diskem vhodným pro nepřetržitý provoz 24 hodin / 7 dní v týdnu. Živý obraz s okamžitým vyhodnocením teploty jednotlivých osob, upozornění na osoby se zvýšenou teplotou i uložený záznam lze sledovat prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní na monitoru.

Zařízení je pouze pro vnitřní použití. Kamera ani "Blackbody" nesmí být na přímém Slunci. V takovém případě nelze zaručit správná funkčnost a přesnost!

Tento set nabízíme ve třech variantách:

Pokud jste zájemce, který u nás není zaregistrován, rádi Vám sdělíme bližší informace o tomto produktu na e-mailové adrese set@tssgroup.cz nebo telefonním čísle +420 514 514 245.

 

.