Technické dotazy na produkty Entry
FAQ • 15.12.2022

Technické dotazy na produkty Entry

Anonym

Defaultní (výchozí) IP kontroléru řady C3 – 192.168.1.201

Defaultní (výchozí) login do ZKAccess – admin / admin

Defaultní (výchozí) heslo pro kontrolér – bez hesla

Reset kontroléru – 3x posunout sedmý DIP nahoru a dolů (ON-OFF, ON-OFF, ON-OFF – výchozí poloha OFF)

Čtečka nenačítá karty – je potřeba zkontrolovat, zda není čtečka nainstalována na kovovém podkladu, který tlumí signál. Chyba může být způsobena také použitím nevhodně zvolených karet (125 kHz vs. 13,56 MHz).

USB čtečka nenačítá – do kolonky pro číslo karty lze vložit pouze čísla, čtečka vkládá znaky, které jsou na klávesnici nad písmeny, proto je potřeba mít klávesnici přepnutou na anglickou nebo mít při psaní stisknutou klávesu SHIFT. Čtení čtečky jako takové lze zkontrolovat s pomocí textového (.txt) dokumentu – pokud se při psaní zobrazují znaky "ěščřžýáíé" je potřeba přepnout klávesnici.

USB čtečka a čtečka u dveří nenačítají shodná čísla – je potřeba sjednotit výstupní formát. Výstupem USB je 4bitové číslo, výstupem z MIFARE je dle nastavení Wiegandu 3bitové (Wiegand 26) nebo 4bitové (Wiegand 34) číslo karty.

Nastavení Wiegandu na čtečce – čtečky řady ProID navíc disponují žlutým kabelem, po jehož připojení na GND je na výstupu Wiegand 34 (4 bity). V případě nezapojení žlutého kabelu je na výstupu Wiegand 26 (3 bity).

Kontrolér nelze přidat do softwaru – nejprve je potřeba zkontrolovat, zda je zakoupen správný kontrolér ZKAccess 3.5 / ZKBioAccess používá standardní kontroléry. Do ZKBioSecurity se připojují PRO kontroléry. Je potřeba zvolit vhodné kombinace.

Zapojení čtečky na kontrolér (zákazník chce manuál) – k dispozici není žádný manuál ani popis, popisy jsou přímo na zadní straně čtečky, pod jejím zadním krytem – je zde název a barva kabelu. Popisy svorek jsou i na kontroléru, se kterým je nutné propojení 1:1.

Vzdálenost mezi kontrolérem a čtečkou Wiegand – doporučená maximální vzdálenost je 70 m.

Načítání údajů z kontroléru v rámci nastavení – z kontroléru nelze stáhnout jeho konfiguraci, všechny údaje o nastavení jsou v softwaru a pokud zákazník nemá zálohu, tak o nastavení může přijít. Z kontroléru lze stáhnout pouze karty bez jmen uživatelů (u verze PRO lze i včetně jmen uživatelů).

Zálohování a obnova databáze – pokud si zákazník vytvoří zálohu prostřednictvím softwaru v systému/záloha databáze, může si ji na druhém PC kompletně obnovit. Přes software ZKAccess 3.5 nelze nastavovat sytém z více PC najednou.

Nastavení adresy RS-485 – adresa se nastavuje na DIP svorkách vedle konektoru RJ-45.

Nefunguje čtečka otisků prstů – je potřeba stáhnout správný driver (ovladač) a současně zkontrolovat, zda má zákazník správnou verzi, nakolik jsou jiné čtečky pro kontroléry C3 resp. Atlas.

Použití externího zdroje u zámku / napájení přímo z desky – nastavuje se přímo na desce kontroléru prostřednictvím jumperů dle pokynů v manuálu (kontrola správné polohy jumperů).

Zapojení kontrolérů přes RS-485 + poslední přes RJ – takové zapojení není možné. Kontrolér nefunguje jako převodník IP/RS-485 a je potřeba zvolit jediný způsob zapojení.

Licencování ZKBiosecurity – je třeba provést online aktivaci přes soubor, který byl zákazníkovi zaslán. Číslo licence – které zákazník také obdržel – nelze použít.