Přejít k hlavnímu obsahu

Podpora Zabezpečení objektů

Hotline:
+420 577 222 324
Pracovní dny od 8.00 do 17.00 hod.

Kamerové systémy:
klapka 1
Zabezpečovací systémy:
klapka 2
Přístupové systémy a domovní telefony:
klapka 3
Evakuační rozhlas a EPS:
klapka 4
Počítače a klientské stanice, PCVS:
klapka 5
Ostatní:
klapka 6

Satel Perfecta – chytré řešení pro každého

ZADÁNÍ

Zákazník poptává návrh realizace vhodného zabezpečovacího systému pro malý rodinný dům. Individuální přístup do objektu bude definován pro čtyři osoby s případným dalším navýšením v budoucnu. Při návrhu je také nutno zohlednit celodenní přítomnost malého domácího mazlíčka s hmotností do 10 kg a jeho pohyb mezi místnostmi. Na přání zákazníka by mělo být možné ovládání klávesnicemi umístěnými u domovních dveří a v garáži (zde nejlépe bezdrátovou), vybrané funkce pak také bezdrátovým ovladačem.
V ideálním případě by možnosti správy měla doplňovat mobilní aplikace, která by byla schopna v reálném čase informovat uživatele o vzniku nestandardních situací v objektu (vniknutí cizí osoby, rozbití skleněných výplní oken a dveří v obývacím pokoji, zaplavení podlahy v koupelně, vznik požáru v kuchyni). V případě vniknutí cizí osoby musí být aktivována venkovní opticko-akustická a vnitřní akustická siréna. Kromě zabezpečení majetku a osob by měl systém navíc obsahovat základní prvky domácí automatizace, které by umožňovaly u vybraných akcí spuštění podle nastaveného časového harmonogramu (ovládání venkovních okenních žaluzií, zavlažování trávníku a ovládání větrání skleníku) nebo spuštění dálkovým ovladačem (ovládání brány a garážových vrat, zapnutí osvětlení příjezdové cesty a chodníku s automatickým vypnutím po uplynutí pěti minut). Všechny bezdrátové ovladače v systému by měly být nastavitelné individuálně pro jednotlivé uživatele.

ŘEŠENÍ

Výše uvedené zadání lze v plném rozsahu a příznivé cenové hladině realizovat prostřednictvím systému Satel Perfecta. Jádro systému bude tvořit výhodná a praktická sada PERFECTA 32-WRL/A SET CZ obsahující desku ústředny s integrovaným GSM modulem hned pro dvě SIM karty, GSM anténu a kvalitní plastovou skříňku. Jako pohybové PIR detektory lze k ústředně z nabídky Satel vybrat například model SLIM-PIR-PET a kombinovaný detektor pohybu a rozbití skla NAVY. Snímač zaplavení může být zvolen FD-1. S ohledem na umístění a náročnost instalace na strop v kuchyni, je výhodný bezdrátový autonomní detektor kouře a teploty MSD-300K obsluze systému poslouží přehledná klávesnice s dobře čitelným kontrastním displejem PRF-LCD a její bezdrátová varianta PRF-LCD-WRL, které doplní potřebný počet dálkových ovladačů MPT-350 s pěti programovatelnými tlačítky, dosahem až 400 m a funkčním designem minimalizujícím možnost náhodného stisknutí. Hlavní signalizaci narušení objektu zajistí, bez nutnosti instalace kabeláže, bezdrátová venkovní opticko-akustická siréna MSP-300 R doplněná o vnitřní akustickou sirénu SPW-100. Ovládání až osmi externích zařízení, u kterých je potřeba spínat proudy až do 16 A při napětí 230 V jednoduše zajistí modul INT-ORS. Celou sestavu doporučujeme doplnit o záložní akumulátor napájení ústředny TP 12-7 a o programovací kabel USB-RS. Software pro kompletní konfiguraci ústředny PERFECTA SOFT je k dispozici bezplatně stejně jako individuálně konfigurovatelná mobilní aplikace PERFECTA CONTROL, která prostřednictvím bezpečného šifrovaného spojení umožňuje vzdálené ovládání a správu systému včetně PUSH notifikací.

PŮDORYS OBJEKTU S ROZMÍSTĚNÍM PRVKŮ SYSTÉMU

Pro zachování přehlednosti je následujícím v půdorysu vyznačeno pouze umístění ústředny EZS, která již zahrnuje GSM modul pro dvě SIM karty a akumulátor náhradního napájení ústředny zabezpečovacího systému. Vše je umístěno v instalační skříňce společně s deskou ústředny. Reléový modul INT-ORS pro realizaci drobné domácí automatizace se podle situace vhodně umístí do rozvaděče elektroinstalace 230 V AC.

LEGENDA:

1 – garáž, 2 – zádveří, 3 – kuchyně, 4 – technická místnost, 5 – obývací pokoj,
6 – koupelna, 7 – dětský pokoj, 8 – ložnice