Avigilon design tool 2.0
FAQ • 25.11.2021

Avigilon design tool 2.0

Ivan Žiak

Software Avigilon Design Tool je užitečný pomocník pro návrh kamerových systémů, který by neměl uniknout nikomu z oboru zabezpečení. Již předchozí verze byla oblíbená díky náhledům z kamer a jasné představě o rozlišovací schopnosti zvolené kamery.

Nová verze nepřináší pouze nový design, který napomáhá snadnější obsluze, ale i všechny funkce z předchozí verze i pár novinek.  Z dřívější verze nesmí chybět oblíbené náhledy rozlišovacích schopností kamer na názorných příkladech. I hodnoty v přesně daných jednotkách neřeknou uživateli tolik a tak jasně jako názorné zobrazení.

Nadále zůstává i snadná volba ze všech dosud vyrobených produktů značky Avigilon. Velice jednoduše vyberete komponenty systému a ihned vidíte, jestli vše zvolené odpovídá požadavkům zákazníka.

Design Tool opět upozorní na překročení datových limitů jednotlivých záznamových zařízení a napomůže se správnou volbou diskové kapacity z pohledu vytížení dané scény. Z ukázky je zřejmé, že záznamové zařízení VMA-RPO-4P4-EU nebude schopno v rámci svého datového limitu nahrávat ve zvolené kvalitě dvě 30MPx a 5MPx kamery.

Hlavní novinkou je možnost přidání kamer do reálné mapy s určením měřítka vloženého obrázku. Na základě měřítka je schopný software kalkulovat vzdálenosti a zobrazit rozlišovací schopnost kamery přímo do vložené mapy. Z mapy je tedy ihned zřejmé, že zvolená kamera 2.0C-H4A-DO2 v dostatečném rozlišení zastřeží celou řadu automobilů na parkovišti.

I nadále zůstává možnost exportu projektů do souborů CSV a PDF. V přehledu naleznete samozřejmě i znázornění všech rozlišovacích schopností Vámi zvolených kamer. Zákazník si poté snáze ještě před samotnou realizací uvědomí, jestli navržené řešení odpovídá všem jeho představám.

Avigilon Design Tool díky svému snadnému a rychlému ovládání lze využít i tzv. „live“ přímo na schůzce s investorem a exportovat dohodnuté řešení jako podklad pro další jednání, nebo přímo pro realizaci.