Technické dotazy na produkty Dahua
FAQ • 14.12.2022

Technické dotazy na produkty Dahua

Anonym

VTO nevolá do aplikace DMSS – je potřeba zkontrolovat povolení notifikací v applikaci i v systému mobilu a zkontrolovat správnost skenování QR kódu. U vícetlačítkové jednotky se skenuje QR kód, který odpovídá příslušnému bytu, u jednotlačítkové jednotky lze skenovat i SN / QR v síťovém nastavení.

VTO není možné přidat do DMSS – je potřeba zkontrolovat stav online v p2p – musí být online.

VTO přestalo volat na mobil – základem je mít aktuální FW a aktuální aplikaci. Potom může být problém v SIP a DMSS, pokud je tam něco jiného, může to být problém. Někdy je potřeba po updatu mobilu notifikace znova vypnout / zapnout nebo opětovně zkusit přidat do aplikace.

Přístup do instalačního menu VTH – dlouze stiskněte nastavení, vložte šestimístný číslený PIN, který se vytvářel při spuštění VTH.

Reset instalačního hesla VTH – u starších monitorů pouze prostřednictvím DMSS a položku "zapomenuté heslo" při loginu/přihlašování, pokud zákazník zapomněl heslo a e-mail je špatný, ale není jeho, tak jen poslat k nám na "přepálení" přes RS-232. Nové typy VTH mají resetovací tlačítko, buď plusák nebo z boku VTH.

Nové zařízení nekomunikuje v původním systému – v zařízeních je nutné mít shodnou verzi FW. Může se stát, že původní jednotky mají "standard" FW a nové jsou SIP. V takovém případě je potřeba sjednocení všech na SIP.

Zálohování karet VTO – Toto je možné provést přes rozhraní, které umožňuje exportovat karty do souboru.

Zařízení není vidět na síti / nekomunikuje – prověřit síťové připojení, ping, VTH nemá webové rozhraní, je třeba použít nové VDP "configy" pro vyhledávání vrátníků, napájení jednotky...

Reset hesla pro VTO – 5x stiskněte tlačítko tamperu, po stlačení zazní potvrzovací tón, který potvrdí, že akce proběhla v pořádku. Některé jednotky mohou mít přímo resetovací tlačítko (VTO2111).

Zámek neotvírá – je potřeba zkontrolovat nastavení hesla ve VTH pro VTO, VTO má jen relé výstup, tak je potřeba používat externí napájení.

VTH "vidí" VTO, ale z VTO není možné volat – není správně nastavený SIP server ve VTH.

Na VTH nelze zobrazit externí kamery – kameru je potřeba přidat přes Dahua protokol, max. rozlišení 1 Mpx, také použít sekundární stream s D1, správná přihlašovací jména, RTSP port, default 554, podporovaný kodek jen H.264, nejsou podporována speciální rozlišení kamery jako fisheye + otočení obrazu o 90 stupňů.

Nemohu nakonfigurovat karty pro VTO – je potřeba zkontrolovat správný typ čteček – podpora pouze protokolu MIFARE 13,56 MHz.

Externí přizvonění (gong) pro VTH – lze použít výstup na VTH, povolit v nastavení, výstup je spínán po dobu zvonění VTH, jedná se o otevřený kolektor, takže tímto výstupem je potřeba přes další externí napájení spínat další relé, kterým lze spínat dle potřeby.

Přizvonění od dveří bytu na VTH – lze použít na šestý vstup, v nastavení zón je potřeba zvolit typ zvonění, při zkratování daného vstupu monitor "zazvoní" jako upozornění, že někdo stojí za dveřmi.

Reset kontrolérů Dahua – v odpojeném stavu DIPy do polohy ON (nahoře), 1, 3, 5, 7, připojit napájení, nechat 2x dlouze zapípat a kontrolér je resetovaný. Poté DIPy vrátit a připojit napájení, default IP je 192.168.02

Kontrolér/ čtečka nenačítá karty – je potřeba fyzicky zkontrolovat zapojení čteček Dahua resp. čteček Wiegand připojených ke kontroléru. Čtečky nemohou být nainstalované na železném podkladu, který může tlumit / rušit čtení karet. Čtečky je potřeba od takového podkladu oddálit.

Nelze načíst uživatele z kontroléru – ve Smart PSS umíme načíst z kontroléru uživatele, ale jen v rámci karet, po přidání kontroléru do Smart PSS je potřeba v části přístupu zvolit přes pravé tlačítko načíst uživatele z kontroléru, následně je dokážeme načíst do Smart PSS. Potom je jim ještě potřeba přiřadit přístup. Úrovně přístupu nelze načíst z kontroléru.

Nefunguje P2P u VTO2211 – může se vyskytnout následující problém – pokud byla na VTO zapnutá Wi-Fi, ale použitý byl jen kabel, tak VTO neměla online P2P. Po vypnutí nepotřebné Wi-Fi P2P funguje.