20 let TSS Group v Česku
Zajímavosti • 18.03.2024

20 let TSS Group v Česku

V jednom známém českém songu se zpívá "Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani vy." a my se pod to můžeme jedině podepsat. Uteklo to, a my – tedy společnost TSS Group – slavíme 29. března 2024 kulaté 20. narozeniny. Svět se za tu dobu v mnoha ohledech proměnil k nepoznání a nám se v průběhu řady let podařilo vyrůst z malé firmy s několika zaměstnanci v respektovaného hráče na českém trhu se zabezpečovacími technologiemi, autopříslušenstvím a GPS monitorovacími systémy. Uplynulé dvě dekády jsme se snažili zasvětit poctivé práci. Ať už panovalo období hojnosti nebo nastaly časy příznivé o něco méně, na prvním místě vždy neochvějně stála spokojenost našich zákazníků.

Děkujeme každému jednomu za spolupráci a poděkování rozhodně patří také našim zaměstnancům
– týmu TSS Group –
bez kterého bychom jen stěží dosáhli našich úspěchů.

Dubnica nad Váhom

2002–2004

Jak to všechno začalo. Na úvod si krátce připomeňme, že kořeny naší společnosti sahají až do roku 2002, kdy ve slovenské Dubnici nad Váhom vznikla společnost SoftPlus, která se nejprve věnovala především distribuci autoalarmů a autopříslušenství. Společnosti se dařilo, a proto se rozhodla expandovat do okolních zemí – především však do Česka. A právě v tomto okamžiku se začíná psát historie TSS Group s.r.o. Česko-slovenský "ekosystém" do dnešních dnů funguje skvěle a synergický efekt mezi kolegy z jedné či druhé země rozhodně neslábne!


Trenčín

2004–2006

Start se tedy podařil na jedničku a nyní je potřeba prosadit se na českém trhu, kde o konkurenci rozhodně není nouze. Firma však průběžně úspěšně roste a s ní i počet zaměstnanců. Mnoho z nich v naší společnosti pracuje dodnes a my si jejich velké loajality skutečně vážíme. V roce 2006 také vzniká divize Zabezpečení objektů.


2006–2008

Své místo na českém trhu jsme si úspěšně našli, a kromě toho byla v tomto období představena také naše vlastní značka autopříslušenství Keetec, která je od té doby nedílnou součástí našeho portfolia. Navíc získáváme zastoupení významných značek z oblasti zabezpečovacích technologií.


Zlín

Bratislava

2008–2011

K dosavadním dvěma divizím se přidává třetí, která se specializuje na GPS monitoring a současně spouštíme ostrý provoz GPS monitoringu Keetec. V těchto letech začíná i naše úzká spolupráce s kanadskou společností Avigilon. Jejich špičkové IP kamery naleznete v našem katalogu doposud. Kolaudujeme zlínskou centrálu pro ČR, která si své místo našla přímo u rušné třídy Tomáše Bati a nachází se zde i dnes.


Praha

Košice

2011–2013

Navazujeme další zásadní partnerství s dodavateli a vývojáři bezpečnostních technologií. Samozřejmě nelze opomenout společnost Dahua, jednoho z největších hráčů v oblasti CCTV. Rozšiřujeme síť poboček a nově můžeme české zákazníky přivítat i na "naší půdě" v Praze-Hostivaři. Začínáme vydávat firemní časopis zabezpeč.to, jehož podoba se v průběhu let taky několikrát změnila – přesvědčit se můžete sami na našich stránkách.


Brno

Dubnica nad Váhom

Bratislava

2013–2015

Zatímco na Slovensku po letech opouštíme Trenčín a stěhujeme se do nových, moderních a především větších prostor v Dubnici nad Váhom, v Česku otevíráme novou pobočku v Brně. Samozřejmě se stále intenzivně účastníme významných domácích i zahraničních veletrhů, a to i jako vystavovatelé. Počet zaměstnanců překonal magickou stovku. Máme také jasně definovanou moderní corporate identity. V neposlední řadě se stále více začínáme věnovat také dobročinným aktivitám


Ostrava

Košice

2015–2018

Pokračuje rozšiřování produktového portfolia i sítě poboček. Otevřeli jsme pobočku v Ostravě a naše účast na vybraných tuzemských i zahraničních veletrzích se už stává "tradicí" (např. Amper v Brně). V portfoliu se nám v tomto období zabydlely produkty značky Satel. V prestižní mezinárodní soutěži EY Podnikatel roku 2018 na Slovensku jsme byli jedním ze čtyř finalistů a převzali jsme také ocenění Hewlett Packard Enterprise partnera za rok 2016.


Praha

Dubnica nad Váhom

2018–2024

Vypracovali jsme se na pozici jednoho z hlavních distributorů bezpečnostních technologií na českém trhu. Nechybíme u mnoha rozsáhlých projektů pro významné zákazníky, ale i u nespočtu drobných instalací. I nadále úspěšně hledáme řešení pro atypická zadání a našim zákazníkům poskytujeme špičkovou technickou podporu. Naše corporate identity prošla modernizací a dostala nový svěží "kabát". Rok 2022 se navíc nesl v duchu velkých stavebních projektů, které vyústily otevřením nové moderní administrativně-skladové budovy v Dubnici nad Váhom a přestěhováním naší pražské pobočky do zbrusu nových prostor na prestižní adrese na ulici Vinohradské. V roce 2020 jsme navíc spustili nový web, který prošel redesignem a rozšířením o mnoho praktických funkcionalit.


AUTY TO ZAČALO

Kolem roku 2000 začala na našich cestách a parkovištích přibývat vozidla Škoda Felicia, Škoda Fabia a Škoda Octavia. Tato auta nebyla ve většině případů chráněna před zloději zabezpečovacím systémem, případně neměla komfortní centrální zamykání klíčem nebo dálkovým ovladačem. To byl prostor pro zahájení instalací produktů jako CZ 4200 DO, CS13, CS1712.

Vzhledem k rostoucí poptávce došlo postupně k přechodu na velkoobchodní prodej pro celé Slovensko. Vznikly první skladové prostory a testovna v Dubnici nad Váhom. Protože jsme chtěli zákazníkům prodávat pouze kvalitní produkty dovážené z Asie, procházely všechny už tehdy důkladným testováním.

V roce 2006 se firma přesouvá do vlastních, větších prostor v Trenčíně. Tam už má kromě skladu i obchodníky, více techniků technické podpory a administrativu.

Z firmy se stává distributor autoalarmů, centrálního zamykání a dalšího autopříslušenství. Získali jsme distribuci dvoucestných autoalarmů s možností dálkového startu KOPEL. Zákazníky, které máme už i v České republice, obsluhujeme prostřednictvím naší pobočky ve Zlíně.

Po mnoha zkušenostech a kladné zákaznické odezvě na trhu jsme se rozhodli pro vývoj vlastních zabezpečovacích systémů, které by bylo možné instalovat do novějších a čím dál modernějších vozidel s CAN BUS sběrnicí. Kromě technických pracovníků už firma zaměstnává i vlastní vývojáře.

Tyto produkty se začaly vyrábět a distribuovat pod značkou KEETEC, kterou jsme si v roce 2009 nechali registrovat jako evropskou ochrannou známku. Vznikl první CAN BUS autoalarm TS CAN.

Začíná návrh produktů autopříslušenství určených pro evropský trh a evropská vozidla. Pod značkou KEETEC se prodávají kromě autoalarmů a centrálního zamykání už i parkovací asistenty, DRL světla, moduly pro denní svícení a vyhřívání sedadel. Do portfolia byl zařazen i první plašič hlodavců značky KEMO M100N, který dodnes patří mezi nejprodávanější produkty.

V roce 2012 jsme od konkurence převzali zastoupení parkovacích senzorů značky Steelmate a handsfree sad značky BURY, čímž jsme posílili naši pozici na trhu s autopříslušenstvím. Zároveň se změnil název i forma podnikání na TSS Group a. s. se třemi divizemi. O rok později přichází akvizice košické společnosti PHOBOS s. r. o., čímž jsme se stali jedničkou na slovenském trhu. Do portfolia přibyla světoznámá značka dvoucestných autoalarmů Magicar. Velmi úspěšný je i prodej radarových detektorů do aut na ochranu před měřením rychlosti. Jelikož nám už začínal být slovenský a český trh malý, bylo naším cílem prosadit se na evropském trhu. K tomu nám výrazným způsobem pomohl veletrh Automechanika ve Frankfurtu. Rozšířili jsme produktový management, exportní oddělení a v nabídce už máme tisíce produktů. Začínají první OEM projekty pro různé evropské zákazníky.

V roce 2015 jsme se museli přestěhovat do větších prostor nazpět do Dubnice nad Váhom, kde jsme zakoupili třípatrovou administrativní budovu s velkým skladem. V roce 2016 jsme otevřeli novou produktovou kategorii okenních fólií pod vlastní značkou KeetecFOL. O rok později už dodáváme naše vyhřívání sedadel pro malosériovou výrobu vozidel a začínáme s evropskou distribucí špičkových autoalarmů značky Pandora.

V roce 2019 byl Národní fotbalový stadion v Bratislavě osazen sedačkami s naším speciálně upraveným vyhříváním. Kvůli evropským zákazníkům jsme posílili technický tým, protože produkty Pandora distribuujeme téměř do každé země EU a kromě podpory je nutná i technická úprava pro evropská vozidla.

Od roku 2020 pociťujeme, stejně jako každá firma s elektronikou, problémy s výpadky dodávek polovodičů i s pandemií COVID-19. Navzdory této situaci jsme začali vyvíjet zabezpečovací systém pro významného evropského partnera.

Věříme, že i v následujících letech budeme našim zákazníkům přinášet kvalitní produkty za skvělé ceny, poskytovat výbornou technickou podporu a udržovat s nimi přátelské vztahy.

JAK ŠEL ČAS V DIVIZI ZABEZPEČENÍ OBJEKTŮ

Mnoho z nás si spojuje začátky TSS Group se vznikem divize Zabezpečení objektů. Ale není to úplně tak, protože historie divize ZO se v naší společnosti začíná psát až od roku 2006, tedy čtyři roky po založení společnosti. Od té doby jsme si úspěšně vybudovali stabilní pozici na trhu předních dodavatelů „security“ systémů nejenom v Česku a na Slovensku.

NAŠE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ A NEZANEDBATELNÉ MILNÍKY, KTERÉ STOJÍ ZA PŘIPOMENUTÍ:

 • V začátcích jsme se zaměřovali především na distribuci kamer značky J&S. Postupně jsme rozšiřovali portfolio i o další zabezpečovací technologie a výrobce jako PZTS systémy DSC, domovní telefony Commax, přístupové systémy Rosslare a další.

 • V letech 2007 a 2008 jsme získali zastoupení významných výrobců jako SONY nebo CNB. Rovněž jsme se zúčastňovali i jako vystavovatelé prvních veletrhů, např. Elosys nebo Security Bratislava.
 • O rok později jsme navázali úzkou spolupráci s neméně významnou kanadskou společností Avigilon, jejíž špičkové IP kamery najdete v naší nabídce dodnes.
 • V roce 2010 jsme na trh uvedli vlastní značku domovních audio- a videotelefonů Easydoor, která má u nás své místo dodnes.
 • Rok 2012 byl přelomový díky uzavření několika dalších partnerství s dodavateli a vývojáři bezpečnostních technologií. Patřila mezi ně i společnost Dahua, jeden z největších hráčů nejenom v oblasti kamerových systémů.
 • V roce 2014 jsme do naší nabídky získali opět nové značky, mimo jiné i ochranu perimetru Politec. Intenzivně jsme se účastnili domácích i zahraničních veletrhů, navazovali jsme nové kontakty a spolupráci, které nás těší dodnes.
 • V roce 2016 jsme představili vlastní značku kamer CAMPLUS+.
 • O rok později jsme zařadili novou značku PZTS SATEL a doplnili jsme i portfolio perimetrické ochrany o značku SORHEA.
 • V roce 2018 jsme se opět rozrostli, tentokrát o členy rodiny elektrické požární signalizace, a to konkrétně o značky MORLEY a SD3. Sortiment jsme také doplnili o nouzovou zvukovou signalizaci TOA.
 • Naše aktivity jsme rozšířili také o doposud úspěšně fungující spolupráci na akademických půdách Žilinskej univerzity v Žilině a Strednej školy požiarnej ochrany MV SR, přičemž kromě oblíbených „testovaček“ nezapomínáme ani na duální vzdělávání studentů s praxí přímo pod vedením našich technických pracovníků.
 • Prostřednictvím projektu Erasmus+ jsme odstartovali první mezinárodní edukativní zapojení studentů společně s interní praxí.
 • V roce 2020 jsme vytvořili náš vlastní vývojový tým a společně s ním i jedinečné řešení elektronické recepční, které lze využít nejenom jako samoobslužný check-in hotelový kiosek.
 • Rovněž jsme spustili dobročinný projekt Podporujme bezpečí, jehož prostřednictvím se snažíme zlepšovat bezpečnost i na místech a v prostorách, kde si to nemohou z finančních důvodů dovolit. Mezi objekty, které jsme podpořili, patří nemocnice, mateřské i základní školy, dětská hřiště a další.
 • V průběhu let 2021 a 2022 jsme se vypracovali na jednoho z klíčových distributorů bezpečnostních technologií na českém a slovenském trhu.
 • Přestože v roce 2021 zkoušelo pandemické období nejednoho z nás, s naším týmem programátorů a analytiků jsme usilovně pracovali i na vývoji vlastních řešení, přičemž mezi ta nejznámější patří například SOFTPLUS FIT pro správu autonomních fitness center, efektivní softwarové řešení pro sledování počtu osob PEOPLE COUNTING TSS, vytvoření plně automatizovaného systému TSS GREENPASS READER pro čtení QR kódů z tzv. covid pasů. Před nedávnem jsme také spustili nonstop podporu 24/7 pro TSS řešení z „naší dílny“.

Více než 25 specialistů technické podpory je aktuálně připraveno poradit vám při instalaci našich produktů a řešení.

A pokračujeme dále... Už nyní se těšíme na projekty a nové výzvy, které nám přinese rok 2024.

I díky „zdravému jádru“ naší společnosti a divize si i nadále zachováváme naše hodnoty, které se snažíme stále zlepšovat a kultivovat k dokonalosti. Vážíme si vás všech, díky kterým TSS Group a divize Zabezpečení objektů zraje jako víno, každým rokem se zlepšuje a upevňuje si pozici stabilního a profesionálního partnera pro podnikání v oblasti zabezpečení.

NEJMLADŠÍ DIVIZÍ V RODINĚ TSS GROUP JE GPS MONITORING

Začátky divize jsou spojeny s distribucí monitorovacího systému, ale tato cesta se ukázala jako nevyhovující pro naše zákazníky. Z dlouhodobého hlediska jsme nebyli schopni řešit potřeby našich zákazníků a inovovat nabízená řešení. Proto jsme se v roce 2009 rozhodli vydat náročnou cestou vlastního vývoje, která se ukázala jako velmi správné rozhodnutí.

Začátky našeho monitorovacího systému byly známé jako KEETECSAT, který časem nahradil současný moderní inovativní TSS MONITORING. Za naším systémem stojí naši softwaroví a hardwaroví programátoři.

V roce 2016 jsme se stali partnery autoškol a získali jsme jako první na Slovensku oprávnění poskytovat monitorovací služby pro autoškoly. V rámci systému autoškol nabízíme monitorovací služby nad rámec běžného monitoringu. Zákazníci v našem systému naleznou různé reporty které byly konzultovány s autoškolami, tak, aby ulehčovaly každodenní práci.

Pro Slovenskou komoru výcvikových zariadení autoškôl (SKVZA) jsme vyvinuli virtuální učebnu pro distanční vzdělávání s možností online připojení a odesílání dat do Jednotného informačného systému v cestnej doprave (JISCD). Tento druh virtuální učebny umožňuje jednoduché ovládání a používání prostřednictvím webového prohlížeče bez nutnosti instalace doplňkového softwaru. Systém disponuje unikátní identifikací jednotlivých uživatelů, klade velký důraz na přesnou evidenci a kontrolu a nepostrádá ani automatické párování s údaji odeslanými do JISCD.

Díky našemu vývoji nabízíme na trhu jedinečná řešení, jakým je například i systém MOTO ASIST. Je to specifický systém spojující GPS lokalizaci, zabezpečení, telematické a asistenční služby pro motocyklisty a zahrnuje i nepřetržitou službu dispečinku. Systém umí automaticky vyhodnotit nebezpečnou událost a zajistit potřebnou pomoc.

TSS PROTENG

Dalším významným produktem je TSS PROTENG, který slouží jako automatický samohasicí online monitorovací systém pro ochranu vozidel. Výhodou systému automatického hašení je rychlá reakce už v zárodku požáru s následným zaplavením prostoru hasicí látkou, hašením vznikajícího požáru a následným informováním prostřednictvím mobilní aplikace nebo nonstop dispečinku.

Divize GPS monitoring se specializuje na řešení připravená zákazníkům na míru. Ve většině případů nenabízíme hotová řešení, ale přizpůsobujeme se potřebám našich zákazníků. Naše řešení, jakým je například detekce rušičky s GPS jednotkou a zabezpečením vozidla, akceptují všechny pojišťovny v rámci doplňkového havarijního pojištění. Stejně tak se specializujeme na monitoring lokomotiv nebo letadel, kdy zákazníkům nabízíme požadované údaje v různých reportech nebo statistikách.

Nabízíme komplexní řešení i pro taxislužby, leasingové společnosti a autopůjčovny. Nad rámec základních služeb tak systém disponuje rezervačním systémem, možností blokovat motor nebo detekcí otevření kapoty.

Oblastí, kde zaznamenáváme výrazné pokroky, je monitoring manipulační techniky v logistických centrech. Právě pro tento typ monitoringu byly vyvinuty speciální optimalizační mechanismy, které správcům pomáhají efektivně využívat své zaměstnance v průběhu směny. Monitoring manipulační techniky nachází své uplatnění i v oblasti zajištění bezpečnosti na pracovišti.

V poslední době se věnuje velká pozornost také elektromobilitě, kde v porovnání s konkurencí nabízíme zákazníkům širší portfolio získávaných dat. Jinak řečeno, TSS Monitoring elektromobilů nabízí sledování všech detailů monitoringu nabíjení, spotřeby nebo využití spalovacího motoru u hybridů.

Systém TSS Monitoring prošel významnou proměnou různých typů reportů, administrativních výstupů či speciálních funkcionalit, které jsou ve své podstatě unikátní v oblasti monitoringu. Vývoj postupuje i u mobilních aplikací, ve kterých zákazníkům nabízíme velké množství užitečných funkcí, které uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších klientů.

V rámci zákaznické péče nabízíme našim zákazníkům bezplatnou hotline linku 24/7/365. Zákazníkům chceme být co nejblíže, a proto se každoročně zúčastňujeme výstav a veletrhů v Česku i na Slovensku.

Velké poděkování patří především našim klientům. Díky jejich novým podnětům a požadavkům je systém stále dokonalejší, a proto jsme vždy krok před konkurencí ve všech segmentech monitoringu.

Rozhodně nekončíme a jedeme dál! :) Už nyní se upřímně těšíme na všechny příležitosti i výzvy, které nám přinese blízká i ta vzdálenější budoucnost.