Xenonové přestavbové sady Q4S
Zajímavosti • 24.09.2015

Xenonové přestavbové sady Q4S

Anonym

Xenonové přestavbové  sady Q4S

 

TSS Group má v nabídce prémiové xenonové přestavbové sady Q4S, řekneme si něco o jejich vlastnostech, funkcích a hlavně výhodách.

Nejdůležitějším komponentem je balast a na pohled je zřejmé, že za ultra-tenkým designem se skrývá moderní elektronika (12mm šírka).

Balast upravuje proud pro výbojku a dokáže pracovat i s nízkým vstupním napětím, což je výhoda, když je instalovaný v moderních vozech s optimalizací provozu alternátoru, který může být během jízdy automaticky vypnutý a vstupní napětí tak klesne. V takovém případě mohou balasty způsobit blikání výbojek. Q4S se ale rozsvítí už při 8,5V bez blikání a zůstanou potom rozsvícené, ikdyž poklesne napětí až na 5V. Běžné canbus balasty nedokáží rozsvítit výbojky při tak nízkém napětí a blikají nebo úplně zhasnou nejpozději při napětí 7,5V (ale i o mnoho dřív). Celkový počet komponentů je jen 70ks (běžné balasty jsou složené ze 110 a více), vstupní a výstupní vodiče jsou kryté a vyrobené z materiálů kombinace měď + PET, všechny elektronické části balastu jsou typu SMD, dvou-jadrové čipy jsou nahrazené ASIC čipem. Tyto technické řešení zvyšují stabilitu, odezvu, životnost a eliminují chybovost. Balast disponuje funkcí samo-nastavení při startu a je tak kompatibilní s výbojkami různých značek a kvality, také výstupní výkon je stabilní (kolísá jen +/- 0,2W), což je důležité pro funkčnost originální řídící jednotky světel vozidla .

Tyto technické řešení zvyšují stabilitu, odezvu, životnost a eliminují chybovost. Balast disponuje funkcí samo-nastavení při startu a je tak kompatibilní s výbojkami různých značek a kvality, také výstupní výkon je stabilní (kolísá jen +/- 0,2W), což je důležité pro funkčnost originální řídící jednotky světel vozidla.

Q4S má propracovaný CANBUS systém, v současnosti výrobce uvádí až 99% spolehlivost, že systém vozidla nebude hlásit vypálené žárovky po výměně halogénových za výbojky a balasty (systém běžně funguje i na nových vozidlech BMW, BENZ, AUDI, VW).

Neméně důležitý je fakt, že Q4S splňuje požadavky elektromagnetické kompatibility (EMC) a je homologizovaný (EHK10), vyhnete se tak problémům s rušením rádia nebo jiných elektrických zařízení vozidla. Celý systém je optimalizovaný tak, aby dosahoval maximální výkon, životnost a provozní odolnost. Výrobce má vlastní vývoj a je držitelem patentu na balast.

Balast a jeho připojení jsou testované kromě jiného i na vodotěsnost, ponořením do vody na určitý čas a zapnutím napájení.

Nakonec je potřeba připomenout, že s xenonovou přestavbovou sadou není možné jít na STK, protože každé vozidlo je schválené pro provoz na cestách tak, jak bylo vyrobené včetně světel a také přestavbový systém neobsahuje automatické naklápění (sklon) světel, jak je tomu při originálních xenonech. Naštěstí, návrat k původnímu halogenovému osvětlení je stejně rychlý jako montáž přestavbové sady (a potom také naopak J). Po instalaci přestavbové sady je ještě potřebné udělat nastavení sklonu světel, nejlépe při zátěži, která je v provozu nejčastější, aby nedocházelo k oslnění ostatních řidičů.

V popise každého produktu je k dispozici seznam testovaných vozidel BMW / MERCEDES.

Alespoň jedna za všechny odezvy od zákazníků:

„Sadu jsme testovali na vozech BMW F10, F11, F20, Mercedes C 2015 a Audi A3 2016 – na všech funguje bez problémů.“