Novinky • 14.02.2024

Maximální kapacita, výkon i zabezpečení – to je Seagate SkyHawk AI 24 TB

Seagate® Technology Holdings plc – světová jednička v řešeních infrastruktury pro ukládání dat – uvádí na trh nový pevný disk (HDD) Seagate® SkyHawk™ AI 24 TB, určený pro trh zaměřený na video a jiné obrazové aplikace (VIA). Po nedávném uvedení špičkového pevného disku Seagate® Exos™ X24 24 TB, který je doposud nejkapacitnějším diskem Seagate, založeným na konvenčním magnetickém záznamu (CMR), přichází nový SkyHawk AI 24 TB, který představuje řešení rostoucích nároků na zpracování velkých objemů dat, v rámci odvětví bezpečnostních technologií.

V souvislosti se stále větší implementací aplikací založených na umělé inteligenci, rostou nároky jak na výkon a možnosti rychlého přístupu k velkým objemům dat, tak také na efektivitu nákladů, vynaložených při práci s těmito daty. HDD Seagate SkyHawk AI 24 TB je pokročilý disk navržený a optimalizovaný speciálně pro síťové videorekordéry (NVR) využívající algoritmy umělé inteligence pro bezpečnostní aplikace a s přehledem splňuje požadavky moderních monitorovacích systémů na ukládání videozáznamu při současné podpoře GPU analýzy.

SkyHawk AI se inteligentně přizpůsobuje tak, aby vyhověl současným různorodým monitorovacím "ekosystémům" s až 64 streamy z HD videokamer a s dalšími až 32 AI streamy. Je přizpůsoben pro prostředí NVR využívající umělou inteligenci – podporuje až 10 000 hodin videa a analýzy. Samozřejmě je připraven pro vysoké pracovní zatížení při nasazení v nepřetržitě pracujících dohledových systémech s umělou inteligencí, přičemž nulové ztráty snímků zajišťuje výkonný firmware AI ImagePerfect™ od Seagate.

SkyHawk AI představuje robustní řešení pro podnikové systémy s vysokou spolehlivostí a střední dobou mezi poruchami až 2,5 milionu hodin (MTBF) pro pracovní zátěž 550 TB/rok, která je tak třikrát vyšší než u standardních pevných disků pro monitoring a až desetkrát vyšší než u HDD pro stolní počítače. Nástroj SkyHawk Health Management od společnosti Seagate v kompatibilních systémech NVR aktivně sleduje aktuální stav prostředí a způsob používání a v případě potřeby je schopen doporučit použití vhodných preventivních opatření. SkyHawk Health Management obsahuje také nástroj RAID RapidRebuild, který obnovuje svazky až třikrát rychleji než v případě standardních pevných disků. K disku je poskytována pětiletá omezená záruka na zařízení + tři roky služby Seagate Rescue Data Recovery Service.

O společnosti Seagate

Seagate Technology je předním inovátorem řešení pro velkokapacitního ukládání dat. Vytváří průlomové technologie, aby jejich uživatelé mohli s jistotou ukládat svá cenná data. Společnost Seagate, která byla založena před více než 45 lety, doposud dodala více než čtyři miliardy terabajtů datové kapacity a nabízí kompletní portfolio úložišť, systémů a služeb včetně cloudových. Pro více informací navštivte www.seagate.com nebo sledujte společnost Seagate na síti X (dříve Twitter), Facebooku, LinkedIn a YouTube.

HDD Seagate SkyHawk AI 24 TB v našem katalogu >