Prevence šíření onemocnění COVID-19
Novinky • 25.11.2020

Prevence šíření onemocnění COVID-19

Abychom co nejlépe zvládli situaci související s šířením nového koronaviru a v maximální možné míře zamezili právě jeho šíření, bylo stanoveno několik základních preventivních pravidel, jejich dodržování by mělo zásadním způsobem přispět ke zlepšení této situace.

Mnoho osob bohužel tato opatření s různých důvodů nerespektují ...

Nabízíme vám pokročilá technologická řešení určená právě pro naplňování doporučených preventivních opatření proti šíření onemocnění COVID-19.

 Podrobný popis mnoha uvedených řešení naleznete v našem webináři.

 Stáhněte si informační materiál se všemi uvedenými řešeními.

 

Měření tělesné teploty osob a kontrola použití roušky

HBMTS SET / HBMTS SET LITE od Dahua

Jedná se o kombinaci speciální termokamery určené pro měření tělesné teploty a referenčního přesného tepelného zdroje. Přesnost tohoto řešení je ±0,3 °C. Systém umožňuje automatickou opticko-akustickou signalizaci při zaznamenání osoby se zvýšenou teplotou a osoby bez roušky. Navíc lze rozpoznávat tváře osob i s nasazenou rouškou.

 Ukázka systému HBMTS.

 Webinář na téma bezkontaktní měření tělesné teploty.

PROFACE X-TD od ZKTeco

Přístupový terminál s funkcí měření tělesné teploty IR teploměrem. Dosah je tohoto měření je 0,5 m a přesnost je až ±0,3 °C. Zařízení také kontroluje použití roušky u osob. Možnost poplachu při zvýšené teplotě. Přístup je vyřešen bezkontaktně biometrickým načtením dlaně. Jedná se o plnohodnotný přístupový terminál použitelný i po odeznění pandemie.

 Webinář na téma bezkontaktní měření tělesné teploty - část PROFACE X-TD.

 

Kontrola počtu osob ve vyhrazeném prostoru (i s více vstupy)

IP kamery Dahua série 5X4X a vyšší nebo NVR 4XXX-4KS2 a vyšší

Výše uvedené kamery a záznamová zařízení jsou funkcí počítání osob standardně vybaveny. K dispozici jsou informace o celkovém počtu vstupů, odchodů a aktuálním počtu osob v daném prostoru. Po úpravě firmware lze tyto informace zobrazit přímo v obrazu z kamery. Nechybí ani možnost spuštění poplachu / sepnutí relé při překročení stanoveného počtu osob.

 Ukázka počítání osob.

 

Samoobslužné systémy

HOTEL KIOSEK od TSS Group

Optimální řešení pro samoobslužné hotely, penziony nebo apartmány, ale uplatnění lze najít mnohem širší. Uživatelé se do systému identifikují přiděleným QR kódem a zařízení následně ovládají prostřednictvím dotykového displeje. Kiosek je vybaven čtečkou občanských průkazů / pasů, platebním terminálem, obousměrnou audiokomunikací nebo tiskárnou. Software kiosku je připraven na propojení s přístupovými kontroléry Entry C3-100, C3-200 a C3-400.

E QR GEN pro fitness centra od TSS Group

Zcela samoobslužné "QR řešení" umožňuje kromě individuálního řízení přístupu zákazníků i zaměstnanců fitness centra také správu peněžního kreditu uživatelů. Kredit lze průběžně dobíjet a používat jak pro uhrazení přístupu do fitness centra, na jednotlivé tréninky, tak z něj například uhradit i nákup produktů ve výdejních automatech, které mohou navíc sloužit i pro dobíjení kreditu.

 Přečtěte si podrobné informace o našem QR řešení pro fitness centra.

 

YouTube stream a online přenosy

IP kamery Dahua série 5X4X a vyšší

Uvedené řady kamer Dahua jsou již z výroby standardně vybaveny možností jednoduše vytvořit streamované živé vysílání na sociální síti YouTube. S přídavným mikrofonem lze samozřejmě přenášet i zvuk. Využití online přenosů je velmi široké – webináře, prezentace produktů zákazníkům, výuka / školení, bohoslužby, divadelní přenosy, přenosy jednání zastupitelstev atd.

 

Distanční (audio) komunikace

EX INTERCOM od Evoxys

Ideální řešení pro zajištění srozumitelné hlasové komunikace u přepážek nebo jiných ochranných bariér. Nechybí možnost regulace hlasitosti reproduktoru na základnové stanici stejně jako možnost připojit náhlavní soupravu, případně nahrávat veškerou komunikaci.