15. narozeniny oslavila TSS Group předáním daru zlínské zoo
Zajímavosti • 30.05.2019

15. narozeniny oslavila TSS Group předáním daru zlínské zoo

15. narozeniny oslavila TSS Group
předáním daru zlínské zoo

 

Park v okolí zámku Lešná od dubna „zdobí“ 15 nových stromů. Pro zlínskou zoo tyto stromy neznamenají jen nahrazení stromů, o které zahrada přišla během loňských větrných poryvů. Jsou to totiž první stromy, které zoo získala jako sponzorský dar. Díky zlínské společnosti TSS Group s.r.o. parter zámeckého parku rozšířily např. duby zimní, zmarličník japonský, jilm habrolistý nebo lípa stříbrná. Symbolická výsadba posledně zmiňovaného stromu se v sobotu 4. května stala milou příležitostí pro společenské setkání vedení zoo a zaměstnanců společnosti TSS Group s.r.o.

Zlínská zoo se dlouhodobě těší přízni sponzorů. Každoročně zahradě věnují částku kolem dvou milionů korun, v naprosté většině se však jedná o příspěvky na chov vzácných a ohrožených druhů zvířat. Poprvé ve více než sedmdesátileté historii zoo se však objevil sponzor, který věnoval finanční dar na zakoupení nových stromů. Společnost TSS Group tímto způsobem navíc oslavila 15. výročí založení firmy. „Tato podpora, možná bych to nazval spíše partnerství, je pro nás mimořádná. Všem podnikatelům, firmám i lidem, kteří mají rádi zlínskou zoo, nabízí nové možnosti, jak nám mohou pomoct,“ uvedl ředitel ZOO Zlín Roman Horský. Pro zahradu je obnova parku jednou z priorit, na které usilovně pracuje několik posledních let. „15 stromů nahradilo staré stromy, s kterými jsme se museli bohužel rozloučit. Nové stromky porostou, můžeme je všichni sledovat, předpokládám, že nás pravděpodobně přežijí. Je to takový pěkný odkaz, že nejen zoologické zahradě, ale i firmám a lidem záleží na tom, co se u nás děje. A to je moc dobře,“ doplnil ředitel Horský.

 

 

O své dojmy se podělil i ředitel společnosti TSS Group Branislav Rojko. „Firma TSS Group se snaží fungovat tak, aby byla úspěšná nejen v našem oboru podnikání, ale aby byla prospěšná i pro společnost. Stejný přístup volíme i k našim zaměstnancům. S kolegy jsme se proto dohodli, že k 15. výročí neuspořádáme jen velkou party, ale že zasadíme 15 stromů. Za každý rok firmy 1 strom. Vybrali jsme si zlínskou zoo, protože podle nás je to jedna z top českých zahrad. A stejně tak se i my snažíme dostat na pozici jedné z nejúspěšnějších firem v oboru našeho podnikání, tzn. v bezpečnostních a informačních technologiích. Věřím, že se rozhodně ve zlínské zoo nepotkáváme naposledy, že naše spolupráce bude pokračovat i v dalších letech,“ zdůraznil ředitel Branislav Rojko.

Jaké stromy naše společnost zlínské zoo darovala, a kde se v areálu zoo nacházejí, vám přiblíží následující mapka.

Fotogalerie ze slavnostního předání daru (foto: Archiv ZOO Zlín)