ACC 7 – KDO HLEDÁ, NAJDE
Zajímavosti • 09.01.2020

ACC 7 – KDO HLEDÁ, NAJDE

Ivan Žiak

ACC 7 – KDO HLEDÁ, NAJDE

V pořadí sedmá verze softwaru Avigilon Control Centre (ACC 7) dorazila před nedávnem do distribuce. Co nového dostala od týmu vývojářů z kanadského Avigilonu do vínku a na co se mohou jeho uživatelé těšit? Podívejme se na klíčové funkce.

Jednou z novinek je rozhraní „Focus of Attention“. Díky robustnímu nasazení umělé inteligence v kombinaci se špičkovými videoanalytickými funkcemi (Appearance Search™ technology, Unusual Motion Detection technology) pomáhá průběžně vyhodnocovat důležité situace na monitorovaných scénách a včas upozorní operátora, který tak dokáže „uhlídat“ více kamer. S tím úzce souvisí nově řešené uživatelské rozhraní přinášející zjednodušené rozložení obrazovky, intuitivnější rozložení ovládacích prvků nebo možnost volby tmavého barevného schématu, které by mělo zvýšit uživatelský zrakový komfort při použití ACC 7 v prostorách s minimálním osvětlením.

Za samostatnou zmínku také určitě stojí pokročilé možnosti prohledávání záznamů. Například při vyhledávání osob je možné zadat „parametry“, jako jsou pohlaví, barva vlasů nebo barva horní a dolní poloviny těla. Nově umí algoritmy rozlišit i dospělého člověka a dítě.

 

 

Tím ale výčet nových funkcí ACC 7 rozhodně nekončí. Software podporuje rozpoznávání RZ/SPZ vozidel a jejich rychlé dohledání nebo umožňuje úzké propojení s přístupovým systémem Avigilon. Samozřejmě nechybí podpora přístupu prostřednictvím mobilních zařízení Apple i Android a podpora Onvif kamer třetích stran.

Určitě nesmíme opomenout ani zásadní změny spojené s licencováním, které už nepracuje s „balíčky“ pro daný počet kamer, ale nově se odvíjí od konkrétního počtu použitých kamer.