All in One Avigilon kamery Edge Solution (ES)
Zajímavosti • 24.07.2017

All in One Avigilon kamery Edge Solution (ES)

Ivan Žiak

- Představení kamer Edge Solution
- Případová studie
- Seznam využitých zařízení
- Schéma instalace
- Hlavní výhody kamer Edge Solution
- Možnosti využití kamer ES
 

Kamera s vlastním záznamovým médiem není na trhu novinkou, pokud bereme v úvahu jako záznamové médium SD kartu. Společnost Avigilon samozřejmě záznam na paměťové karty u své nabídky kamer také nabízí. Mimo tuto možnost záznamu představil Avigilon kamery ze série ES (edge solution), které mají zabudovaný SSD disk určený přímo pro záznam videa.

Volba SSD disku je vyústění analýzy prostředí, ve kterém kamera pracuje a energetické náročnosti. Klasický disk s pohyblivými částicemi je náchylný na otřesy. Umístěním kamery na sloup by při špatných povětrnostních podmínkách mohlo způsobit závadu na běžném pevném disku, právě vlivem vibrací a neustálých otřesu. Další stránkou věci je energetická náročnost, která je u SSD HDD výrazně nižší. Proti záznamu na SD kartu má SDD disk životnost i desetiletí.

Případová studie

Pěkným případem jednoho z mála možného nasazení je instalace využívaná stavební firmou, která potřebuje mobilní kamerový systém, který bude vždy možné přemístit na novou stavbu. Ke kompletnímu monitoringu staveniště a hlavně střežení prostor, kde je uložená technika, stačí firmě jeden až dva kamerové body.

První kamerový bod je vztyčen na teleskopický sloup přímo na hlavním stanovišti. Jedná se o kontejnerovou unimo buňku, kterou snadno stavební firma přemístí pomocí nákladního vozu a převáží na většinu svých akcí. V případě potřeby, pokrýt menší prostor je připravený přívěsný vozík, který je také vybavený stožárem a lze ho snadno dopravit na místo určení pomocí osobního automobilu. Kamerové body i jednotlivé kamery jsou na sobě naprosto nezávislé, ale nic nebrání tomu vše kombinovat. Do jedné lokality v klientském softwaru lze přidat až 16 kamer série Edge Solution a pracovat se záznamem, jako by se jednalo o jeden homogenní Avigilon Enterprise systém.

Každá kamera zaznamenává přímo na svůj vlastní SSD disk, který poskytuje prostor až pro 30 dní záznamu.Tento časový údaj je více než dostatečný pro dohledání případného incidentu. Přidáváním kamer se tedy nesnižuje kapacita úložného prostoru.

K provozování kamery série Edge Solution je tedy nezbytně nutné jen napájení. Napájet kameru je možné pomocí duálního konektoru, který automaticky rozpozná polaritu, rozdíl mezi 12VDC a 24VAC, nebo pomocí PoE.

Pro snadnou obsluhu je žádoucí ke kamerovému bodu připojit switch, který může obsahovat přímo i LTE modem pro vzdálenou komunikaci. Důležité je záložní napájení ať již v podobě UPS nebo napájecího zdroje a záložní baterie.

Kamery mimo pokročilých obrazových technologií obsahují také audio vstup i výstup, což umožňuje obousměrnou komunikaci. Není tedy nezbytně nutná přítomnost hlídače. Obsažené video analytické funkce snadno a včas upozornění vzdálenou obsluhu, že se v areálu vyskytuje ve střeženém prostoru osoba nebo vozidlo. Ostraha pak jednoduše pomocí obousměrného audia upozorní případného narušitele, že je sledován, ať opustí prostor, jinak uvědomí policii.

 

Seznam zařízení
- 2.0C-H4A-25G-BO1-IR
- Zdroj P 60
- H4-BO-JBOX1 (volitelně)
- LTE router (volitelně)
- UPS (volitelně)
- Tlampač (volitelně)

Schéma zapojení

Výhody série kamer Avigilon Edge Solution
- Jeden produkt (kamera) vyřeší dohled se záznamem až na třicet dnů
- Video analytické funkce
- Pokročilé obrazové funkce (WDR120dB, LightCatcher, IdleScene)
- Snadná a méně náročná instalace
- Odpadá instalace serveru a dalších zařízení, které mohou být příčinou nefunkčního systému.
- Nižší náklady instalace
- Nižší náklady na spotřebu energie (odpadá server, switche …)

Možnosti využití kamer ES
- Rekreační objekty - Hlídaná parkoviště
- Ochrana perimetru - Dohled lodní přepravy
- Fotovoltaické elektrárny
- Komerční subjekty na společenských akcích (výstavy, koncerty, festivaly, Vánoční trhy)

Využití Avigilon kamer série Edge Solution je nepřeberné množství dle specifických přání zákazníka. Hlavní devizou je kompaktní řešení, které nepotřebuje složitou infrastrukturu, zabezpečuje dostatečnou dobu záznamu a je energeticky málo náročné.