Autokamery THINKWARE
Zajímavosti • 25.11.2021

Autokamery THINKWARE

Kvality jedinečných autokamer korejského výrobce THINKWARE si nyní mohou dopřát řidiči v Čechách a na Slovensku i díky tomu, že se společnost TSS GROUP stala oficiálním distributorem této značky pro obě země.

THINKWARE – lídr na globálním trhu – je výrobcem nejmodernějších záznamových kamer do auta. Jeho produkty jsou respektovány jak pro použité technologie a kvalitu zpracování, tak pro design, který je nositelem celé řady světových ocenění (iF, IDEA, Red Dot). THINKWARE mimo jiné dodává autokamery i do prvovýroby vozidel některých značek (Volvo, Ford, GM). Už jen samotné motto společnosti ,,Zvyšovat spokojenost zákazníků poskytovaným komfortem a inovacemi pro každodenní život" jasně odráží silnou orientaci značky na plnění potřeb zákazníků.

Někteří výrobci nabízí autokamery s jedním parametrem na špičkové úrovni, přičemž ty ostatní už více či méně zaostávají. Proti tomu jsou autokamery THINKWARE komplexně navržené produkty s důrazem na vyváženost parametrů se zachováním uživatelského komfortu. Všechny modely jsou vybaveny parkovacím režimem, asistenčním systémem pro řidiče (ADAS), 3osým senzorem přetížení a funkcí upozornění na bezpečnostní kamery. Autokamera může tedy řidiče varovat před hrozící srážkou, opuštěním jízdního pruhu nebo před blížícím se měřením rychlosti. Zajímavá je i možnost zpětně (v PC prohlížeči) ze záznamu videa a průběhu přetížení vyhodnotit způsob jízdy řidiče. Tělo kamery je navrženo minimalisticky v souladu s požadavky na maximální výhled řidiče, při umístění za vnitřním zpětným zrcátkem.

Za zmínku stojí i to, že THINKWARE přišel jako první s autokamerou s rozlišením 2K QHD. Aktuálně samozřejmě nabízí i modely s 4K rozlišením. Autokamery (Q800PRO, F200PRO) lze doplnit přídavnou Full HD kamerou, a to buď jako zadní (snímání provozu za vozidlem), nebo interiérovou s LED přísvitem (záznam osob ve vozidle).

Prostřednictvím Wi-Fi spojení s chytrým telefonem lze kameru nastavit, sledovat online záběr z kamery nebo přehrávat a stahovat záznamy do telefonu na vzdálenost dosahu Wi-Fi sítě. Pomocí Wi-Fi Cloud připojení (nutný hotspot ve vozidle), je možné přijímat upozornění na mobil, pokud vozidlo opustí definovanou zónu, dojde k nárazu nebo lze vzdáleně sledovat online záběr z kamery (Q800PRO).

Nechybí ani možnost vozidlo lokalizovat a zobrazit jeho aktuální polohu v Google Maps (Q800PRO). V případě modelu F70 lze autokameru vložit do ochranného pouzdra (LOCKING BOX), které zabrání neoprávněné manipulaci s napájecím kabelem, GPS kabelem a SD kartou. Použití tohoto ochranného pouzdra je doporučeno například pro vozidla taxislužby, sanitky, zásahová vozidla apod.