Avigilon kamery SL série
Zajímavosti • 03.03.2017

Avigilon kamery SL série

Ivan Žiak

 

Po uvedení na trh nových špičkových kamer H4A přichází odlehčená verze SL s rozlišením 1 až 3MPx. Nejedná se pouze o „okleštěnou“ H4ku, ale přináší i nová zlepšení a usnadnění instalačních prací. Mnoho komponentů je společných pro obě řady, což napovídá vysoké kvalitě. Série SL nabízí technologie z H4A bez video analýzy.

Pro sérii SL Avigilon vybral nejvyužívanější provedení kamer. Venkovní provedení zastupují kompaktní a dome kamery s IR přísvitem. Dome kamery do interiéru, jsou k dispozici bez nebo s integrovaným IR přísvitem.

Pochvalu si zaslouží vývojové centrum Avigilonu za řešení dome kamer. Nyní je základem všech podob klasická „domka“, která má vyjímatelnou elektroniku. Zákazník dokoupí levný nástavec pro montáž do podhledu a kameru během pár sekund přeloží do potřebného šasí. Toto řešení nabízí vyšší variabilitu a nižší náklady na skladové zásoby. Případnou snadnou modifikaci při renovaci prostor, kde je kamerový systém nainstalován.

O vyspělosti řady SL svědčí i přítomnost USB portu pro připojení speciálního zařízení pro vzdálenou konfiguraci. Po instalaci nastavíte obraz bezdrátově z mobilního zařízení bez aktivního síťového prvku. Spojení se naváže pomocí MAC adresy přímo mezi kamerou a mobilním zařízením, pomocí speciálního USB adaptéru. Tato technologie usnadňuje přenastavení pohledu kamery i prvotní nastavení dle přání zákazníka, bez nutnosti instalace jakéhokoliv softwaru, přímo z prohlížeče mobilního zařízení.

Variabilita a snadná montáž Avigilon kamer série SL