Inteligencí a všemi funkcemi mazaná H4IR PTZ od Avigilonu
Zajímavosti • 06.03.2018

Inteligencí a všemi funkcemi mazaná H4IR PTZ od Avigilonu

Ivan Žiak

Nejnovější kamery bývají výkladní skříní všech pokročilých funkcí, které výrobce prozatím vyvinul. H4IR PTZ není výjimkou.


 

 

Perfektní rozlišovací schopnost

Adaptivnímu 250metrovému IR přísvitu sekunduje až 45násobný optický motor zoom objektiv. V kombinaci s Full HD rozlišením lze snadno identifikovat objekt zájmu. Rychle se pohybující objekty „přibrzdí“ progresivní WDR čip, který snímá až 60 snímků za sekundu.

Video analytické funkce

Nesmí samozřejmě chybět pokročilé video analytické funkce s identifikací osob a vozidel. Analytická kamera dává cenné podklady pro záznamový software Avigilon Control Center 6, který vyhodnocené informace automatizuje a spolupracuje s ostrahou.

Stěrač - volitelné příslušenství

Kameru je možné objednat se stěračem (1.0C-H4IRPTZ-DP45-WP, 2.0C-H4IRPTZ-DP30-WP), který si poradí i s hrubší nečistotou. V případě instalovaného přídavného ostřikovače lze kameru pouze natočit do prepozice „očištění“. Stěrač čistí jak plochu pro objektiv, tak i pro IR přísvit.

Pokročilé obrazové funkce

Optimalizovaný přenos videosignálu řídí technologie HDSM ve verzi 2.0 s podporou HDSM SmartCodeku. Stabilizace obrazu a funkce LightCatcher, pro zachování barev za slabého osvětlení, jsou samozřejmostí. Kamera si po přiblížení obrazu dokáže poradit i v náročných podmínkách. Pro ještě náročnější podmínky (než jsou na videu níže) je přímo v softwaru Avigilon Control Center Client stále k dispozici funkce histogram. Snadno pomůže vytáhnout z obrazu informace, které je zapotřebí více zvýraznit.