Kamerový systém pro ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici
Zajímavosti • 14.09.2020

Kamerový systém pro ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici

Ivan Žiak

Když se řekne "letní prázdniny", většině se vybaví čas dovolených, dlouhé dny nebo krátké noci, ale především každoroční pravidelné dvouměsíční přerušení školní výuky. Klid v budovách vzdělávacích institucí je však pouze zdánlivý a nepřítomnost žáků či studentů bývá zpravidla hojně využívána k realizaci projektů, jejichž provedení by bylo v průběhu školního roku přinejmenším komplikované.

Nejinak tomu bylo letos i v kopřivnické ZŠ Floriána Bayera, kde období "volna" využili mimo jiné i k instalaci nového IP kamerového systému menšího rozsahu, který bude pomáhat dohlížet na dění jak na chodbách školy, tak u všech vstupů do budovy školy.

"Vzděláváme v převážné míře žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, žáky se zdravotním postižením, kdy zajištění jejich bezpečnosti je o to důležitější. Děti se tak mohou od nového školního roku vzdělávat v moderní, krásné, a hlavně bezpečné škole, kterou jim pomohla vytvořit právě i společnost TSS Group v součinnosti s firmou TEMAR. Mnohokrát za žáky i zaměstnance školy děkuji a velmi si vážíme toho, že pro obě společnosti nejsou v dnešní složité době prioritní pouze ekonomické přínosy, ale i ty etické. A jestliže se týkají zdravotně postižených dětí a jejich vzdělávání, je to o to přínosnější," shrnula ředitelka ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici Vlasta Geryková.

Díky tomu, že na začátku letošního roku spustila naše společnost projekt s názvem Podporujme bezpečí, založený na úzké spolupráci se svými obchodními partnery, nestála školu instalace prakticky nic. TSS Group totiž darovala potřebnou techniku, o jejíž bezplatnou odbornou instalaci se pak postarala firma TEMAR.

"Realizace kamerového systému pro Základní školu Floriána Bayera v Kopřivnici ukazuje univerzálnost našich řešení. Moc nás těší, že jsme mohli přispět na dobrou věc a poděkování určitě patří i montážní firmě, která se ujala bezplatné instalace. Moderní technologie mají lidem pomáhat, obzvlášť když jde o zajištění jejich bezpečnosti," uvedl ředitel společnosti TSS Group Branislav Rojko.

Jednatel společnosti TEMAR, Pavel Vank, k tomu doplňuje: "Naše společnost již 26 let zajišťuje a dodává zabezpečovací systémy do různých objektů a zařízení. Přivítali jsme možnost dodat a oživit kamerový systém v rámci realizace zakázky na rekonstrukci elektroinstalace, který jistě přispěje ke zvýšení bezpečnosti v prostorách školy. Se společností TSS Group spolupracujeme řadu let a v minulosti jsme úspěšně realizovali například i zakázky pro Integrované výjezdové centrum v Českém Těšíně a mnoho dalších zakázek pro Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Věříme v pokračování naší další spolupráce a děkujeme vedení společnosti TSS Group za vstřícnost a podporu."

Náš projekt je aktuálně časově neomezený a věříme, že k uvedené společné realizaci přibydou časem i další.

Víte o instituci nebo zařízení, kde by ocenili zabezpečovací nebo kamerový systém?
Dejte nám prosím vědět na e-mail 
pomahame@tssgroup.cz a my budeme rádi pomáhat i nadále.
Více informací naleznete zde (dostupné pouze po přihlášení).