Nová generace tribridních záznamových zařízení Dahua S3
Zajímavosti • 27.04.2016

Nová generace tribridních záznamových zařízení Dahua S3

Nová generace tribridních záznamových zařízení Dahua S3

HCVR4108HE-S2 je záznamové zařízení umožňující nahrávat analogové, HDCVI i IP kamery. Na BNC vstupy je možné připojit analogové nebo HDCVI kamery. Systém zcela sám rozezná, o jakou technologii se jedná. Lze připojit dvě Full HD IP kamery v případě, že využijeme dvou pozic pro připojené kamery přes BNC vstupy. Zařízení tedy je tribridní jen z části.

Plný tribrid + IP navíc

Součástí nové řady HCVR S3 je výkonný CPU Hisilicon, který ze všech HCVR S3 dělá plně tribridní zařízení. Plný tribrid ovšem není řadě S3 dost dobrý, tak navyšuje maximální možné rozlišení IP kamer z původní hodnoty Full HD, tedy 2MPx, na 5MPx. Ani tato hodnota, nový procesor, nevytíží dostatečně a to byl prostor pro navýšení limitu maximálního možného počtu připojených IP kamer. U HCVR4108HS-S3 lze připojit až deset 5MPx IP kamer. Přesné limity pro připojení IP kamer naleznete v přiložené tabulce.

Je zřejmé, že HCVR řady S3 mohou posloužit jako i 5ti, 6ti, 10ti, 12ti, 18ti a 24 kanálová IP záznamová zařízení, která zvládnou záznam až 5MPx kamer. Otevírá se tedy prostor pro nová řešení u instalací s atypickým počtem kamer.

Video analýza

Nový CPU Hisilicon opravdu byla dobrá volba pro nová záznamová zařízení Dahua. Video analytické funkce byly doménou IP kamer. Nyní je vše možné realizovat i na HDCVI systému pomocí inteligence obsažené v HCVR. Jedná se o tyto analytické funkce:

Detekce obličeje 
Detekce opuštěného objektu 
Změna scény 
Narušení zóny 
Překročení čáry 

Nové funkce

  • Podpora obousměrné datové komunikáce po koaxiálním kabelu byla podporována již dříve. Nově přibyla možnost upgradu kamery.
  • Záznamová zařízení řady HCVR5X16-S3 a HCVR7X08/16-S3 podporují rozložení obrazu pomocí VGA a HMDI výstupu. Lze tedy sledovat živý i zaznamenaný obraz současně.
  • Nastavení mobilního připojení pomocí QR kodu funkce P2P
  • POS transakce - Nové záznamové zařízení napomůže i v dohledávání pokladních transakcí. Ideální řešení pro malé i větší obchodníky.
  • Přenosová vzdálenost pro HDCVI kamery vzrostla na 1200m pro HD rozlišení a až 800m pro Full HD rozlišení při využití kabelu specifikace 75-5.
     
  • Podpora 6TB HDD. (Plně vytížené HCVR4108HS-S3 dokáže díky úložné kapacitě 6TB nahrávat plných 14 dni 10 IP kamer)

Nová generace tribridních záznamových zařízení HCVR od společnosti Dahua je kvalitní nástupce dřívější modelové řady. Přináší mnohá vylepšení, jak po konstrukční stránce, jako je například tišší chod, ale i nové užitečné funkce a možnosti pro vaše řešení.