Nové AI analytické NVR4216-I od Dahua je tady
Zajímavosti • 04.07.2019

Nové AI analytické NVR4216-I od Dahua je tady

Ivan Žiak

Díky novému analytickému AI NVR (AI = Artificial Intelligence = umělá inteligence) od výrobce Dahua, jsou funkce Face Recognition a Face Detection nyní dostupné i na obyčejných IP kamerách nebo Onvif kamerách třetích stran. NVR toho však umí mnohem víc.

 

V případě Face Recognition (rozpoznání obličeje) a Face Detection (detekce obličeje) je databáze osob uložena přímo v NVR a vyhodnocování shody tedy probíhá přímo v nahrávacím zařízení a to až na dvou kamerových streamech.

Face Recognition Dahua – rozpoznávání obličejů

Face Recognition – vyhodnocení

 

Správa, přehled a nastavování databáze probíhá buď lokálně, prostřednictvím HDMI výstupu rekordéru, nebo ve webovém rozhraní nahrávacího zařízení.

Face Recognition – databáze

 

Další horkou novinkou je vylepšení analýzy pro ochranu perimetrů – možnost klasifikované analýzy (identifikace osob nebo vozidel) opět na obyčejných IP kamerách nebo Onvif kamerách – jen na základě silného výpočetního algoritmu novinkového NVR.

 

AI Dahua – ochrana perimetra

AI Dahua – ochrana perimetru – ukázka výstupu

 

Novou funkcí v 4xxx sérii NVR od Dahua je podpora ITC kamer pro rozpoznávání státních poznávacích značek / registračních značek motorových vozidel a na to navazující správa Black & White listů.

ITC kamery Dahua - čtení RZ