Novinky v Avigilon Control Center™ 6.12.0.26
Zajímavosti • 24.10.2018

Novinky v Avigilon Control Center™ 6.12.0.26

Ivan Žiak

Kanadská společnost Avigilon uvolnila aktualizaci softwaru Avigilon Control Center™ pro přechod na verzi 6.12.0.26. V té se kromě dalších nových funkcí nacházejí také funkce vztahující se k hojně skloňované problematice GDPR (General Data Protection Regulation). Nutno dodat, že právě tyto funkce přijdou jistě velmi vhod, protože právě v CCTV systémech se bezpochyby nachází mnoho osobních dat různých zachycených subjektů a firmy pracující s osobními daty podléhají od 25. 5. 2018 přísnějším podmínkám, podle kterých musí tato citlivá data chránit. Podívejme se tedy na vybrané novinky podrobněji.

 

Dvojstupňové ověření

Jedná se o ověření totožnosti uživatele ACC Clienta, kdy je při přihlašování potřeba kromě uživatelského jména a hesla použít i TOTP aplikaci telefonu (např. Google Authenticator). Využití aplikace spočívá v naskenování, případně přepsání, unikátního QR kódu do aplikace.

.

Na jeho základě Vám aplikace vygeneruje časově omezený kód, který je také potřeba zadat. V aplikaci telefonu se následně vytvoří účet pro uživatele ACC Clienta.

.

Tato funkce zvyšuje bezpečnost systémů, ale její nastavení je přitom velmi jednoduché. V ACC stačí vytvořit skupinu, od které bude vyžadováno dvojstupňové ověření, a do této skupiny následně přidat uživatele. V případě ztráty, respektive poškození telefonu, se funkce obnoví prostřednictvím administrátorského účtu.

Rozostření okolí – export

.

Jedná se o funkci související s technologií Avigilon Appearance Search. Při vyhledání osoby nebo auta je možné v následně exportovaném videu, ve formátu .avi, rozostřit okolí nalezeného objektu. Toto rozostření se provádí kvůli zachování soukromí ostatních objektů, které byly nasnímány společně s objektem zájmu.

.

.

.