Otevřete si úsměvem na Biocam 300
Zajímavosti • 21.10.2016

Otevřete si úsměvem na Biocam 300

Ivan Žiak

Nejedná se o součást scénáře ze sci-fi filmu. Možnosti dnešních čteček biometrických údajů jsou opravdu na takové úrovni, že je možné přijít ke dveřím například s plnou náručí a nechat si otevřít jen pomocí pohledu do specializovaného zařízení.

Z názvu je zřejmé, že se jedná o kameru, což není úplná pravda. Biocam 300 je kompaktní řešení, které obsahuje HD IP kameru, černobílou kameru pro rozpoznávání tváře, přístupový kontrolér, 7“ vyhodnocovací display a externí snímač otisku prstu. V USA Biocam 300 ocenili za nejlepší inovativní řešení v oboru přístupových technologií.

Jednotku lze využít pro přesný online monitoring všech přítomných osob v celém objektu. Biocam lze nastavovat přes webové rozhraní nebo pomocí dálkového ovládání, které je součástí dodávky.

Využijeme-li jednotku s plno rozměrným turniketem, získáváme dokonalé zabezpečení i pro přísně střežené objekty, jako mohou být věznice, elektrárny a jiné průmyslové stavby. Hlavní výhodou jednotky je její příznivá cena, která přímo vybízí k masovému využití u vstupů.