Pokročilá plotová ochrana od společnosti Sorhea
Zajímavosti • 28.05.2018

Pokročilá plotová ochrana od společnosti Sorhea

Matej Malovec

Společnost SORHEA byla založena ve Francii v roce 1987 a je významným hráčem na poli perimetrické ochrany. Reference společnosti pokrývají všechna odvětví. S produkty značky SORHEA jsou zabezpečené rezidence pro občany, průmyslové objekty, administrační budovy, sklady, ale i vězeňská zařízení nebo objekty energetického průmyslu. Nabídku tvoří infračervené bariéry, plášťová ochrana, plotová ochrana a laserové detektory. K dispozici je kompletní sortiment pro návrh a zprovoznění celého systému.

Plotová ochrana

Adresný plotový kontrolér GF600Z je určen pro zónovou perimetrickou ochranu s možností připojení dvou větví detekčního kabelu SENSCAB 600Z. Kabel nabízí nastavení citlivosti pro každý jeden senzor. Snadno tedy nastavíte nižší citlivost u části plotu, kde se vyskytují otřesy z nedaleké vozovky. Konfigurace probíhá v grafickém softwaru nebo přes webové rozhraní jednotky. Maximální délka kabelu je 600 metrů pro dvě připojené větve.

Rozsáhlejší systémy snadno ochrání kombinace řídící jednotky MAXIBUS 002 a kontrolérů GF3000 s maximální délkou detekčního kabelu 3200 metrů. Komunikace s řídící jednotkou probíhá protokolem TCP/IP. Podporovány jsou komunikační protokoly Contact ID a CESA pro alarmové propojení s elektronickými zabezpečovacími systémy (EZS). Součástí dodávky je software s přesnou lokalizací narušení. V přehledném uživatelském rozhraní lze plotový systém rozdělit do 128 detekčních zón.