Síťová video matice Dahua M70-4U
Zajímavosti • 23.11.2017

Síťová video matice Dahua M70-4U

Ivan Žiak

Dahua M70-4UPro rozsáhlé aplikace s větším počtem kamer společnost Dahua dodává řešení navržená s video maticí M70-4U. Hlavní výhodou je modulárnost systému, která přizpůsobí video matici přímo na požadavky instalace. M70 dokáže obsluhovat až 60 monitorů, z toho 40 jako jeden celek. Jedná se o ideální řešení pro pulty centrální ochrany, policii, letiště a městské kamerové systémy.

Montáž rámu
Uchycení monitorů
Konektivita
LCD vs LED
Reference
Specifikace

 

Montáž rámu

Stojany pro video stěny jsou snadno přizpůsobitelné požadavkům instalace. Lze sestavit libovolnou kombinaci pro ideální využití zobrazovací plochy. Převládá rozložení video stěn širších rozměrů, které je dané z povahy širokoúhlých monitorů.

Pro běžné využití jsou vhodné video stěny od rozložení 2x2. Nejsou výjimkou ani rozsáhlejší kombinace jako je 3x5 nebo 3x8 monitorů. Video stěnu o rozměru 2x4 monitory lze sestavit ve dvou lidech za necelých 7 hodin pohodové práce. Započítaný je i čas nutný k zapojení video matice M70-4U a zprovoznění obrazu.

Uchycení monitorů

Po sestavení rámu a vložení monitorů do základní konstrukce, oceníte důmyslný systém, který umožňuje obrazovky dokonale vycentrovat. Jemným posunem v osmi směrech dosáhnete velice precizního doladění pozic monitorů. Dokonalému vzhledu video stěny napomáhá 3,5mm tenký okraj monitorů.

Konektivita

Do matice lze zapojit až 10 rozšiřujících karet, které nabízí různou funkcionalitu. Příklad nakonfigurované video matice je zobrazen na obrázku níže. Využito je 8 pozic pro přídavné karty. Sloty 1-4 jsou určené pro vstupní zařízení a sloty 5-8 jsou výstupy z video matice.

Specifikace M70-4U dle konfigurace z obr.

Vstupy rozšiřujících karet
8x HDCVI vstup - HDCVI kamery (kompakt, dome i PTZ)
4x DVI-I vstup - PC video server, PC klient (multimédia)  
4x HDMI vstup - HCVR, XVR, NVR, PC video server, PC klient (multimédia)
4x VGA vstup - HCVR, XVR, NVR, PC video server, PC klient (multimédia)
Výstupy rozšiřujících karet
16x DVI-I výstup - Monitory video stěny

Výčet dostupných karet je přesně popsán v datasheetu. Vzniká tedy prostor pro zobrazení kamer, záznamových zařízení, multimédií, obrazovek PC video serverů, PC klientů a všech zařízení, které disponují standardním video výstupem. Video matice nemusí být primárně určená jen pro kamerový systém, ale lze zobrazovací plochu použít i pro specifické informace dohlíženého objektu.

LED vs LCD

LED displeje jsou díky svému jasu a barevné hloubce vhodnějším doplňkem video matice. Tento typ obrazovky dokáže zobrazit realistické barvy a plynulý pohyb rychle se pohybujících objektů. LED obrazovky dokáží lidskému oku skrýt rámečky displejů, jak je patrné ze schématického obrázku níže a z reference 4.

Reference

Každý výrobek je tak dobrý, jak je dobrá jeho reálná reference. Proto přidáváme seznam, kam se na video stěny můžete jít osobně podívat.

1) TSS Group pobočka Brno 2x2 46“ LCD monitorů

2) Oman Lulu Hypermarket 3x5 46“ LCD monitorů

3) Pakistán Urban Unit Control Center 3x8 55“LCD monitorů

4) Hangzhou Safe City Project 73m2 LED Screen

5) Huzhou Policejní stanice 6x12 LCD Video stěna

Specifikace M70-4U 

Procesor Quad-core embedded microprocessor
Operační systém Embedded LINUX
Sběrnice PCI-E Slot 12x (2 Hlavné kontrolné dosky so slotmi, 10 rozširujúcich AV kariet)
Napájení (volitelně redudantní zdroj)
Video stěna
Vstupní karty max. 10ks
Výstupní karty max. 10ks
Monitory max. 60ks
Rozložení monitorů Sloučení (max. 40 monitorů), Zoom, Překrytí
Typ signálu HD/SD, Digitál/Analóg, kombinace
Síť
Ethernet 2x RJ-45 (10/100/1000)
Serial port 4x RS232, 1x RS485 pro konzoly a ovládání
USB 3x USB2.0, 1x USB3.0
Rozměry 4U, 482.6×496×177.8mm
Spotřeba energie max. 600W
Hmotnost v plné konfiguráci max. 25kg