Dahua HDCVI kamery dome s rozlišení 4MPx a motor zoom objektivem
Zajímavosti • 22.06.2017

Dahua HDCVI kamery dome s rozlišení 4MPx a motor zoom objektivem

Ivan Žiak

Ovládání zoom objektivu po jednom kabelu je u HDCVI PTZ kamer běžná praxe od vzniku HDCVI standardu. Nyní do nabídky přibyly i 4MPx dome kamery s motor zoom objektivem.

Kamery jsou vybavené objektivem 2.7-12mm, který nabízí úhel záběru 98° - 26°. Tato hodnota jistě uspokojí potřeby rozmanitých instalací. Hlavní výhodou je snadné nastavení a zaostření oblasti snímané scény. Rozlišení 4MPx, tedy 2560x1440 obrazových bodů, je poskytováno v realtime snímkování rovnající se hodnotě 25 snímků za sekundu. Pro vyšší kvalitu nasnímaných dat, jsou k dispozici pokročilé obrazové funkce: WDR s hodnotou 120dB, 2D/3D redukce šumu, AGC, AWB, BLC, HLC a Smart IR pro kvalitnější snímek v nočním režimu kamery.

V hliníkovém těle kamery se ukrývá mimo ovládacího mechanizmu k objektivu i samostatné výstupy pro 4MPx a SD video signál, IR přísvit a napájecí obvod pro 12V DC nebo 24V AC. Kamery nabízí barevnou citlivost 0.01 Luxu, což odpovídá svitu měsíce při jasné obloze. Při nižších hodnotách osvětlení je k dispozici Smart IR s dosvitem až 60 metrů. Dodávané kamery mají IP67 a zvolit jde i antivandal variantu s krytím IK10.

Přenosové vzdálenosti zůstávají i u HDCVI kamer s rozlišením 4MPx na velice zajímavých hodnotách, jak je vidět v přiložené tabulce, v porovnání s HD a Full HD signálem. I nadále patří mezi výhody HDCVI systému obraz bez zpoždění a snadný upgrade stávajících analogových systémů na kamerový systém s rozlišením až 4MPx.