Na montáž se šroubovákem a PFM906
Zajímavosti • 18.04.2018

Na montáž se šroubovákem a PFM906

Ivan Žiak

Doba, kdy se kamery budou montovat samy je, doufejme, ještě hodně daleko. Výrobci již delší dobu přemýšlí, jak instalaci profesionálům co nejvíce zpříjemnit. Proto dala světu Dahua Technology řadu produktů PFM. Aktuálně doporučujeme zaměřit pozornost na PFM906.

Jedná se o handheld, který svými funkcemi zastoupí mnoho zařízení. Na první pohled dominuje 7“ IPS Full HD retina dotykový display a skupina ovládacích prvků. Po stranách si technici hned všimnou několika vstupů.

Volné ruce

Hlavní výhodou PFM906 je jeho univerzálnost. Až deset hodin práce z integrované baterie dává svobodu volného pohybu i mimo dosah zásuvek 230 V. Odpadá svázanost kabely při montáži na špatně přístupných místech. Samostatný přístroj váží jen necelý 1 kg.

Napájet lze:

Nebudete už potřebovat:

Ethernetové porty

Na boku přístroje jsou tři konektory RJ-45. Primární využití je pro připojení IP kamery. PFM906 kameru po ethernetovém kabelu zvládne i napájet. Není tedy potřeba pro napájení s sebou nosit PoE switch, napájecí zdroj nebo 12 V akumulátor.

Přes ethernetový port lze také pomocí předinstalované aplikace prohledávat síť a vyhledávat IP kamery nebo záznamová zařízení. Software Rapid IP Discovery označí IP kamery Dahua zkratkou IPC. K dispozici je i DH Test Tool, který umožňuje provádět nastavení přímo na kameře. Tento nástroj provede síťová nastavení, úpravu uživatelských účtů nebo resetuje přístroje do továrního nastavení.

PFM906 obsahuje balíček aplikací pro diagnostiku datových kabelů. Lze prověřit poruchové stavy metalických i optických kabelů, datové toky, délky kabelů, útlum na jednotlivých párech metalického spoje, spotřebu kamery ve wattech a zkontrolovat správné zapojení u ethernetového kabelu.

 

BNC konektory

Dva BNC porty poslouží pro vstupy dvou SDI / HDCVI / TVI / AHD nebo analogových kamer. PFM906 tedy není zdaleka určen jen pro produkty společnosti Dahua, ale uplatní se u všech výrobců. Třetí BNC konektor je video výstup. Pro PTZ kamery je k dispozici sběrnice RS-485. Podporováno je více než 30 komunikačních protokolů. (PELCO P/D, Samsung, Panasonic…)

HDMI

HDMI výstup využijete při demonstraci uložených sekvencí nebo Printscreenu z kamer přímo na monitoru zákazníka. HDMI vstup lze využít pro připojení záznamových zařízení. Tím odpadá nutnost vozit monitor, shánět napájení 230 V a příhodné místo k umístění zobrazovací jednotky.

Audio

Zvuk je u některých instalací nedílnou součástí. Proto je možné ho zaznamenat, i dále reprodukovat. K dispozici je samostatný audio vstup i výstup.

Paměť

Interní paměť má kapacitu 8 GB. Do slotu lze vložit až 32 GB microSD kartu a celkovou kapacitu si tak rozšířit na 40 GB. SD karta poslouží i jako médium pro upgrade firmware PFM906.

Baterie

Lithium-polymerová baterie s kapacitou 5000 mA nabízí v běžném provozu až 10 hodin práce. Do běžného provozu je samozřejmě počítáno i napájení kamer. Lze napájet IP kamery normou PoE+, analogové kamery 12 V DC při max. 2 A, anebo příslušenství napájené USB 5 V při max. 2 A.

Konektivita

Kromě tří ethernetových portů je PFM906 vybaven 2,4 G Wi-Fi s maximální rychlostí až 150 Mbps, což je více než dostatečné i na 30 Mpx H4PRO kameru Avigilon.

Příslušenství

LED svítilnu jistě uvítá každý. Další příslušenství se ukrývá v softwarové výbavě. Jedná se o pomůcky pro uživatele jako je kalkulačka, poznámkový blok, přehrávač VLC nebo přehrávač audio záznamů. Předinstalované jsou aplikace pro obsluhu HDCVI / TVI / SDI / AHD kamer. ONVIF aplikace poslouží k snadné správě kamer připojených přes univerzální protokol. Součástí je i gDMSS HD Lite. Další vybavení bylo již zmíněno a k dispozici jsou také všechny aplikace pro Android dostupné na Google Play.