Přejít k hlavnímu obsahu

Komplexní ochrana venkovní plochy

ZADÁNÍ

V praxi se často setkáváme s požadavkem na zabezpečení různých typů venkovních ploch, přičemž použitá řešení se přirozeně odvíjí od konkrétních požadavků našich zákazníků. Výjimkou nebyl ani objekt v centru města, kde bylo nutné zajistit střežení obvodového plotu délky přibližně 800 metrů včetně vjezdu do objektu a vrátnice se zázemím pro pracovníky fyzické ostrahy. Vyvolané poplachy musely být přeneseny i na pult centrální ochrany (PCO) a nesměl chybět ani vizuální dohled.

ŘEŠENÍ

Vzhledem ke komplexnosti zadání bylo zvoleno řešení, které vzájemně propojuje několik bezpečnostních technologií. Zabezpečení vnějšího perimetru zajišťuje adresný plotový systém Sorhea GF600Z s bezdrátovými expandéry pro přenos poplachů z celkem 8 zón přímo do ústředny EZS Satel INTEGRA. Výstupy této ústředny jsou propojeny s alarmovými vstupy záznamového zařízení XVR a díky tomu lze v případě vyvolání poplachu automaticky otočit PTZ kameru na některou z 8 definovaných zón plotového systému. Pokud je vyvolán poplach, předá EZS tuto informaci také na PCO.

PTZ IP kamera je umístěna na sloupu uprostřed areálu a k XVR zařízení je připojena optickým spojem. Obsluha má samozřejmě možnost tuto PTZ kameru ovládat a podrobně vizuálně zkontrolovat místo vzniku poplachu.

Zabezpečení zázemí pro pracovníky ostrahy je vyřešeno PIR detektorem a magnetickým kontaktem. Vjezd do areálu je střežen duálním PIR+MW záclonovým detektorem. EZS je možné obsluhovat prostřednictvím klávesnice nebo dálkovými ovladači.

PŘÍNOSY PRO ZÁKAZNÍKA

Ve výsledku získal zákazník víceméně automatizovaný bezpečnostní systém, který by bylo možné zcela ovládat i vzdáleně, bez nutnosti přítomnosti fyzické ostrahy. Uvedené řešení pracuje od okamžiku svého spuštění spolehlivě a nebylo nutné řešit žádné závady.